Pozew do trybunału radomskiego dla starszych ziemskich ruskich w sprawie obciążenia Żydów z miast Stryj i Skole

Pozew z dn. 6 IV 1728 r. do trybunału skarbowego radomskiego dla starszych ziemskich ruskich: Chaima Rajcyna i Chaima Lejzorowicza z Lwowa, Kielmana i Marka z Tyśmienicy, Marka syna rabina, Izraela syndyka, Abrahama i Jakowki z Brodów, Nosyna Becalow, Izraela Markowicza i Lejby Jakubowicza z Żółkwi  i innych z oskarżenia Elżbiety Heleny Sieniawskiej kasztelanowej krakowskiej, posesorki starostwa stryjskiego w sprawie nadmiernego obciążenia zniszczonych w pożarze miast Stryj i Skole (ponad 1200 złp), a także niezawiadomienia (wykluczenia) przedstawicieli Stryja o kongresie, na którym rozdzielano podatki.

Zespół: Księgi grodzkie halickie (Fond 5), Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 521, s. 1197-1200, CGIA Lwów, Fond 5, op. 1, sp. 228, s. 1064-1066
Data wytworzenia: 06.04.1728
Miejsce powstania: Radom
Nazwy geograficzne: Brody, Halicz, Lwów, Radom, Skole, Stryj, Tyśmienica, Żółkiew

Relacja położenia pozwu w domu Marka z Tyśmienicy w aktach grodzkich halickich oblatował w dn. 17 IV 1728.

Relacja położenia pzowów w Lwowie, Brodach i Żółkwi w akatch grodzkich lwowskich w dn. 19 IV 1728 [w kopii pozwu pominięto starszych z Tyśmienicy]